aktualne założenia

GUT WINTER anno covido domini 2021:
 
📌 PLAN A: BIEGNĘ
Zakładając brak znaczących zmian w obowiązujących obostrzeniach, opracowaliśmy formułę biegu indywidualnego, bez biura zawodów, elektronicznego pomiaru czasu, grupowego startu i dekoracji. W ten sposób unikamy zgromadzeń i pozostajemy na świeżym powietrzu. Wy biegacie, a my od 6.30 do 19.00 czekamy na Was w Ochotnicy Górnej i na trasie.
❄️ Start:
Przed startem meldujecie się w lotnym biurze, podpisujecie listę, żebyśmy wiedzieli kogo szukać i potwierdzacie tym samym swoją obecność.
7.00-9.00 ruszacie na Lubań przez Wdżar (34 i 42 km)
9.00-12.00 wyruszacie na krótsze trasy (10 i 24 km)
❄️ Oznaczenia: całość trasy będzie oznaczona.
❄️ Punkty: Na trasie (Lubań, Wdżar, Ochotnica Dolna) będą czekali na Was wolontariusze z zamówionymi posiłkami na wynos. Przypominamy o własnych kubeczkach!
❄️ Meta: Zamówiony posiłek regeneracyjny wzmocni Was także po ukończeniu wyprawy.
❄️ Pomiar czasu: we własnym zakresie. Pliki z zapisem trasy wstawiacie po wydarzeniu na swój profil. UWAGA, ze względu na czułość GPS lepiej odpalić zegarek min 20 metrów przed/po ukończeniu trasy. Kto planujące pokonać trasę w ekspresowym tempie, proszony jest o start odpowiednio między 7.00-7.10 (43 i 34 km), 9.00-9.10 (24 km) i 9.30-9.40 (10 km) oraz o zapis całej trasy GPX do weryfikacji.
❄️ Pakiet: w pakiecie startowym będą zgodnie z planem rękawiczki GUT WINTER oraz – w ramach rekompensaty za ograniczoną formułę imprezy – ciepłe lans-czapki GUT WINTER codziennego użytku (nie biegowe).
❄️ UWAGA: przed startem dostaniecie numer startowy, natomiast ze względów bezpieczeństwa oraz aby zapewnić Wam możliwość podjęcia decyzji niemal w ostatniej chwili medal, czapka i rękawiczki przyjdą do Was pocztą na adres podany przy rejestracji. Dzięki temu Wy możecie dłużej czekać z decyzją, a my z produkcją.
❄️ Po przybiegnięciu KONIECZNIE odhaczacie się nam na liście, abyśmy mieli jasność kogo szukać w niedźwiedziej gawrze, a kto wrócił do domu.
❄️ Na trasie będzie ekipa foto, więc pamiętajcie o uśmiechach i trzymaniu dystansu.
 
…jeśli jednak nie odpowiada Wam ograniczona formuła wydarzenia, przechodzimy do planu B:
 
📌 PLAN B – NIE BIEGNĘ
bo… jestem chory, jestem na kwarantannie, chce się ścigać z pomiarem czasu, nie mam noclegu, chcę się móc tłoczyć na starcie i ściskać na mecie, nic mi się już nie chce etc
W planie B macie do wyboru trzy opcje:
➡️ B.1 Wybór vouchera o wartości 100% wpłaty do wykorzystania na innym wydarzeniu realizowanym przez Fundację (Lubię Lubań 2021, Gorce Ultra-Trail 2021, GUT WINTER 2022)
➡️ B.2 Start w formule GUT WINTER SOLO w okresie 21.02-20.03 czyli do końca kalendarzowej zimy. Formuła znana z lata, w pakiecie jako wyrównanie pamiątkowa bluza FINISHER SOLO (42/34 km) lub koszulka (24/12 km)
➡️ B.3. Zwrot 80% wpłaconej kwoty na wskazane konto.
💎 OK, i co dalej?
Czas na wybór macie do 14 lutego. Decyzję przesyłacie mailem na adres: info@gorceultratrail.pl Im szybciej się zdecydujecie, tym łatwiej będzie planować liczbę potrzebnych porcji jedzenia, zatem kto ma jasność, niech pisze od ręki.
❄️ Przy wyborze GUT SOLO przeniesiemy Was na nowe listy startowe.
❄️ W przypadku rezygnacji podajcie numer konta do dokonania zwrotu.
 
UWAGI WAŻNE !
📌 ✅ Brak maila z decyzją będzie traktowany jako decyzja o wyborze opcji A i starcie 20.02
✅ Jeśli nastąpi Wielkie Luzowanie Obostrzeń, zrealizujemy wydarzenie w pełnym zakresie.
✅ Jeśli po 14.02 nastąpi Małe Odmrożenie branży hotelarskiej, wesprzemy Was w znalezieniu miejsc noclegowych w okolicy.
 
💎 A zatem, bezpiecznie, z dystansem, w maseczkach i pasjami myjąc ręce, ale DO PRZODU!

PRZYPOMINAMY: wszystkich nieustająco obowiązują zasady:
✅ zachowania dystansu społecznego (1,5 m)
✅ częstego mycia i dezynfekcji rąk
✅ zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, zwłaszcza w obecności innych osób.
➡️ Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa? Wg stron gov.pl „W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem.” Jednak prosimy, abyście również będąc w lesie i na szlaku zasłaniali twarz i usta kominem, jeśli znajdziecie się bliskości innych osób.
📌 Przypominamy też, że do 14.02 zamrożona jest branża hotelarska. Jeśli obostrzenie to zostanie utrzymane, prosimy aby osoby, których przyjazd wymagałby noclegu, rozważyły opcję B (start SOLO, zwrot wpłaty lub voucher na inne wydarzenia)
📌 Tak jak pisaliśmy, ze względu na obowiązujące obostrzenia i trwający stan epidemiczny nie będzie biura zawodów, wydawania pakietów, wspólnego startu ani mety, dekoracji, pomiaru czasu etc. Wydarzenie ma formułę indywidualną, bezdotykową i bezkontaktową, w rękawiczkach i maseczkach i z zachowaniem dystansu.
📌 Wg aktualnych przepisów w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób i będziemy tego sumiennie pilnować.
📌📌📌 I na koniec, absolutnie nie wybierajcie się w Gorce, jeśli jesteście na kwarantannie, podejrzewacie możliwość kontaktu z osobą chorą lub też w jakikolwiek sposób sami źle się czujecie.